Koraliki 

Podkategorie

 • Szklane

  Najczęściej używane przy tworzeniu biżuterii. Dzielą się na wiele rodzajów jak choćby koraliki crackle - koraliki spękane, koraliki millefiori - z pięknymi kwiatowymi motywami, perły szklane - imitacje pereł naturalnych czy koraliki lampwork - które opiszemy w oddzielnym miejscu. Coraz popularniejsze obok zwykłych koralików szklanych stają się koraliki szklane mrożone lub koraliki powlekane - często ozdobione wymyślnymi wzorami. Oprócz bogactwa kształtów koraliki szklane oferują nam duży wybór ze względu na szkło z którego są wykonane koraliki, mogą być one transparentne lub nie transparentne, połyskliwe lub matowe.

 • akrylowe

  Koraliki wykonane z tworzyw sztucznych. Bardzo często imitują koraliki drewniane, szklane lub metalowe, jednocześnie są od nich dużo lżejsze. Koraliki te charakteryzuje ogromna różnorodność, mnogość form, kolorów, kształtów oraz rozmiarów. W tej grupie koralików każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, ponieważ wybór jest naprawdę oszałamiający.

 • drewniane

  Koraliki te wykonane są z różnych gatunków drzew, czasami bardzo egzotycznych. Oprócz standardowych kształtów koralików takich jak kula lub sześcian bardzo popularne są zawieszki drewniane w kształcie kwiatów, liści lub zwierząt. Mimo swoich często dużych rozmiarów, kolczyki z nich wykonane nie obciążają uszu ponad miarę ponieważ drewno jest lżejszym surowcem od na przykład szkła czy metalu.

 • fimo

  Po angielsku - Polymer Clay. Koraliki są wykonane z masy syntetycznej. Dzięki temu że masa jest bardzo plastyczna i podatna na obróbkę koraliki fimo posiadają często wymyślne kształty i wzory. Po uformowaniu koralików poddawane są one działaniu wysokiej temperatury - pod jej wpływem plastyczne masa twardnieje i powstaje efekt końcowy - piękny wielobarwny koralik.
  Koraliki z masy fimo można wyrabiać samemu, ręcznie według własnego pomysłu i fantazji.

 • z żywicy

  Koraliki z żywicy powstają z żywic syntetycznych stąd ich lekkość a jednocześnie duża wytrzymałość na uszkodzenia. Bardzo częstym motywem ozdobnym w tej grupie koralików są paski. Ostatnio modne są również koraliki "oko proroka" z żywicy.

 • modułowe

  Koraliki modułowe charakteryzują się dużej wielkości otworem do przewlekania.  Większość z nich posiada w miejscu otworu tulejkę w kolorze srebrnym. Wykonywane są z wszelkich materiałów: szkła, akrylu, drewna, metalu, żywicy i innych. Szczególnie efektownie prezentują się bransoletki wykonane z koralików modułowych nawleczonych na specjalne bazy bransoletek.

 • alfabet

  Koraliki z literkami najczęściej wykonane są z akrylu, choć ostatnio coraz popularniejsze są drewniane. Popularne przy wyrobie bransoletek. Można z nich ułożyć na przykład imię bliskiej osoby.

 • metalowe

  Metal od wieków był używany do wyrobu biżuterii, najbardziej cenionymi dawniej i obecnie metalami były i są metale szlachetne złoto i srebro. Dzisiaj popularne są koraliki metalowe wykonane z różnych stopów metali nieszlachetnych  w kolorze złotym lub srebrnym ich zaletą jest oczywiście o wiele niższa cena. Popularne są również koraliki wykonane z mosiądzu czy bardzo lekkie z aluminium.

na stronę
Pokazuje 1 - 16 z 955 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 955 elementów