Kategorie

Koraliki 

Podkategorie

 • Szklane

  Najczęściej używane przy tworzeniu biżuterii. Dzielą się na wiele rodzajów jak choćby koraliki crackle - koraliki spękane, koraliki millefiori - z pięknymi kwiatowymi motywami, perły szklane - imitacje pereł naturalnych czy koraliki lampwork - które opiszemy w oddzielnym miejscu. Coraz popularniejsze obok zwykłych koralików szklanych stają się koraliki szklane mrożone lub koraliki powlekane - często ozdobione wymyślnymi wzorami. Oprócz bogactwa kształtów koraliki szklane oferują nam duży wybór ze względu na szkło z którego są wykonane koraliki, mogą być one transparentne lub nie transparentne, połyskliwe lub matowe.

 • akrylowe

  Koraliki akrylowe to koraliki wykonane z tworzyw sztucznych. Bardzo często imitują koraliki drewniane, szklane lub metalowe, jednocześnie będąc od nich dużo lżejszymi. Koraliki te charakteryzuje ogromna różnorodność, mnogość form, kolorów, kształtów oraz rozmiarów. W tej grupie koralików każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, ponieważ wybór jest naprawdę oszałamiający- koraliki ozdobne, zdobione, koralik w koraliku, szlifowane, diamenciki, sople, gwiazdki, serduszka, kwiatki, kostki do gry, monety, łezki, owoce, rybki, żółwie i inne. Koraliki idealnie nadadzą się do wykonywania bransoletek, kolczyków i naszyjników.

 • drewniane

  Koraliki drewniane to koraliki często lakierowane i wykonane z różnych gatunków drzew, czasami bardzo egzotycznych. Oprócz standardowych kształtów koralików takich jak kula lub sześcian bardzo popularne są zawieszki drewniane w kształcie kwiatów, liści, serc, słońca lub zwierząt- sowy, motyle, misie. Mimo swoich często dużych rozmiarów, kolczyki z nich wykonane nie obciążają uszu ponad miarę, ponieważ drewno jest lekkim tworzywem.

 • fimo

  Nasze koraliki fimo wykonane są z masy syntetycznej. Dzięki temu, że masa jest bardzo plastyczna i podatna na obróbkę- koraliki fimo posiadają często wymyślne kształty i wzory. Koraliki poddawane są działaniu wysokiej temperatury - pod jej wpływem masa twardnieje i powstaje piękny wielobarwny koralik. Idealnie nadają się do wykonywania bransoletek dla dzieci, ale też kolczyków i naszyjników również dla dorosłych.

 • z żywicy

  Nasze koraliki z żywicy powstają z żywic syntetycznych- stąd ich lekkość i jednocześnie duża wytrzymałość na uszkodzenia. Bardzo częstym motywem ozdobnym w tej grupie koralików są paski. W ostatnim czasie bardzo modne stały się również koraliki "oko proroka" z żywicy. Koraliki te idealnie nadają się do wyrobu biżuterii- bransoletek, kolczyków i naszyjników.

 • modułowe

  Przekładki koraliki modułowe są to półfabrykaty używane do wyrobu różnego rodzaju biżuterii, zarówno bransoletek, naszyjników jak i kolczyków. Wykonywane są z wszelkich materiałów: szkła, akrylu, drewna, metalu, żywicy i innych. Przekładki modułowe są elementami ozdobnymi umieszczanymi pomiędzy koralikami i charakteryzują się dużej wielkości otworem do przewlekania. Szczególnie efektownie prezentują się bransoletki wykonane z koralików modułowych nawleczonych na specjalne bazy bransoletek. 

 • alfabet

  Koraliki literki alfabet wykonane mogą być z akrylu, drewna. Koraliki te cieszą się niezwykłą popularnością i używane są głównie do wyrobu bransoletek. Z koralików ułożyć można na przykład imiona bliskich nam osób jak i innego rodzaju wybrane napisy.

 • metalowe

  Metal od wieków był używany do wyrobu biżuterii. Dzisiaj popularność zyskały koraliki metalowe wykonane z różnych stopów metali nieszlachetnych w kolorze złotym lub srebrnym. Ich zaletą jest oczywiście o wiele niższa cena. Popularne są również koraliki wykonane z mosiądzu czy bardzo lekkie koraliki z aluminium jak na przykład różyczki.

 • kamienie półszlachetne

  Koraliki naturalne lawa, są wykonane w kształt kuli, każdy koraliki jest niepowtarzalny dzięki swoim delikatnym wgłębieniom. Idealne do wyrobu biżuterii, bardzo popularne w wyrobie bransoletek. Dzięki swojej chropowatej strukturze, koraliki mogą być delikatnie nieregularne.

 • do kolczyków
 • naturalne
 • Do wklejania
 • Emotki
na stronę
 • Meridda
  MERIDDA - Sklep z akcesoriami do tworzenia biżuterii

  Witamy serdecznie w naszym sklepie. Od lat zajmujemy się sprzedażą półfabrykatów, koralików oraz akcesoriów niezbędnych do tworzenia biżuterii. Przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie które pozwala nam szybko reagować na nowe trendy które często zmieniają się w świecie damskiej biżuterii. Oferujemy kompleksowy, szeroki wybór elementów do wyrobu biżuterii. W naszym sklepie nabędą Państwo wszystko co potrzebne do stworzenia bransoletek, kolczyków, naszyjników, biżuterii sutasz oraz innych ozdób.

Filtruj

Włączone filtry:
Pokazuje 1 - 16 z 2668 elementów