Kategorie

Półfabrykaty 

Podkategorie

 • bigle, sztyfty

  Bigle to podstawowe półfabrykaty do wyrobu kolczyków. Do bigli mocujemy koraliki, zawieszki i inne ozdoby. Bigle dzielą się na zamknięte i otwarte, obie grupy mają swoje zwolenniczki. Do bigli otwartych używa się zatyczek - baranków silikonowych. Jako podstawowy element kolczyka służą też sztyfty- dokleja się do nich koralik bez otworu.

 • Zawieszki

  Zawieszki to półfabrykaty wykonane z różnych materiałów takich jak metal, akryl, drewno a nawet szkło. Zawieszki zarówno metalowe jak i akrylowe doczepiamy do bransoletki, łańcuszka za pomocą ogniwa lub karabińczyka. Zawieszki akrylowe dodatkowo cieszą się tym, że są antyalergiczne. Zawieszka jest wyjątkową ozdobą często służącą do wyrażenia swoich poglądów i upodobań.

 • Szpilki

  Szpilki gwoździe i haczyki to podstawowe półfabrykaty do wyrobu kolczyków. Szpilki gwoździe posiadają różną długość i zakończone są główką, szpilki haczyki zakończone są oczkiem. Na szpilki możemy nawlec wiele koralików i wykonać wyjątkowe kolczyki.

 • Ogniwa

  Ogniwa kółeczka montażowe to podstawowe półfabrykaty służące do mocowania różnych elementów ozdobnych na przykład w bransoletkach. Dzięki nim można zamocować między innymi zawieszki, koraliki do bigli, bazy bransoletki lub łańcuszka.

 • Kuleczki, zaciski

  Kuleczki dystansowe są to półfabrykaty często używane jako element ozdobny na przykład w naszyjnikach. Używa się ich również jako przekładki lub jako zakończenie kolczyka - umieszczając na końcu szpilki. Zaciski natomiast służą do prac przy wykonywaniu biżuterii na lince jubilerskiej, którą zaciskają.

 • Zakończenia, łapaczki

  Zakończenia są to niezbędne półfabrykaty przy wykonywaniu bransoletki lub naszyjnika ze sznurka lub rzemienia. Dzięki nim możemy połączyć na przykład sznurek z karabińczykiem. Tę samą rolę spełniają łapaczki przy lince jubilerskiej. Natomiast krawatki uchwyty do wisiorka umieszczamy na sznurku, rzemieniu lub łańcuszku. Półfabrykaty te służą do łączenia wisiorka z łańcuszkiem.

 • Zapięcia, karabińczyki

  Najpopularniejszym a zarazem najprostszym półfabrykatem używanym do tworzenia i zapinania biżuterii jest karabińczyk. Coraz modniejsze stają się jednak zapięcia typu "toggle" nazywane potocznie "kółko i patyk". Półfabrykaty te używane są jako ozdobne wykończenie w tworzeniu różnego rodzaju naszyjników.

 • Bazy breloka

  Bazy breloka, do których można dołączyć różnorodne elementy, następnie cały brelok przyczepić do kluczy, plecaka, torebki.

 • Łączniki

  Łączniki to półfabrykaty najczęściej stosowane przy wyrobie bransoletek. Łączą sznurek lub rzemień jednocześnie będąc ważnym elementem ozdobnym. Szczególnie dużo wdzięku posiadają modne ostatnio metalowe łączniki wysadzane cyrkoniami. Łączniki stosuje się też choć w mniejszym zakresie, przy wyrobie kolczyków. 

 • Nakładki, Przekładki

  Przekładki i nakładki to półfabrykaty używane do wyrobu różnego rodzaju biżuterii, zarówno bransoletek, naszyjników jak i kolczyków. Przekładki są elementami ozdobnymi umieszczanymi pomiędzy koralikami. Czasami pełnią też funkcje praktyczne- na przykład posiadają z boku dodatkowy otwór do przewlekania, do którego możemy doczepić zawieszkę. Nakładki oprócz funkcji ozdobnej służą jako element do zakończenia kolczyka na szpilce lub lince jubilerskiej oraz przytrzymują koralik. Rozmiar nakładki musi być dopasowany do średnicy koralika.

 • Baza kolczyka, baza...

  Baza kolczyka to gotowy półfabrykat, który stanowi podstawę wykonania kolczyka. Do bazy doczepiamy według swego uznania koraliki, zawieszki i elementy ozdobne. Natomiast baza broszki to gotowy półfabrykat, który stanowi podstawę wykonania broszki. Do bazy doczepiamy według swojego uznania elementy ozdobne, a ułatwia to metalowa blaszka pozwalająca na umieszczenie większego elementu.

 • Łańcuszki

  Łańcuszki to półfabrykaty najczęściej służące do wyrobu ozdób na szyję, naszyjników, służą do regulacji długości (łańcuszek regulacyjny) przy wyrobie bransoletek i naszyjników. Popularne są również bransoletki na bazie łańcuszka.

 • Baza bransoletki,...

  Baza bransoletki to gotowy półfabrykat służący jako podstawa do wykonania bransoletki. Najpopularniejsze są bazy do bransoletek modułowych, wykonane z rzemienia plecionego lub metalu. Nakładając na bazę wybrane koraliki modułowe oraz elementy ozdobne można w łatwy sposób stworzyć modną i piękną bransoletkę. Popularne są również bazy z łańcucha do których doczepia się zawieszki. 

 • Elementy ozdobne

  Elementy ozdobne dodają blasku każdemu rodzajowi biżuterii. Modne są elementy ażurowe - kule bądź metalowe rożki, do których wkłada się koralik. Koraliki możemy również włożyć do klatek na koraliki czyli kul- sprężynek. Popularne są również chwosty, pomponiki do bransoletek wykonane z cienkich sznureczków- nici.

 • Zestawy półfabrykatów
 • Dewocjonalia
 • chwosty
 • bazy zakładek
na stronę
 • Meridda
  MERIDDA - Sklep z akcesoriami do tworzenia biżuterii

  Witamy serdecznie w naszym sklepie. Od lat zajmujemy się sprzedażą półfabrykatów, koralików oraz akcesoriów niezbędnych do tworzenia biżuterii. Przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie które pozwala nam szybko reagować na nowe trendy które często zmieniają się w świecie damskiej biżuterii. Oferujemy kompleksowy, szeroki wybór elementów do wyrobu biżuterii. W naszym sklepie nabędą Państwo wszystko co potrzebne do stworzenia bransoletek, kolczyków, naszyjników, biżuterii sutasz oraz innych ozdób.

Filtruj

Włączone filtry:
Rozmiar v
Pokazuje 1 - 16 z 1382 elementów