Półfabrykaty 

Podkategorie

 • bigle, sztyfty

  Bigiel to podstawowy element kolczyka, do niego mocujemy koraliki, zawieszki i inne ozdoby. Bigle dzielą się na zamknięte i otwarte, obie grupy mają swoje zwolenniczki. Do bigli otwartych używa się zatyczek - baranków silikonowych. Jako podstawowy element kolczyka służą też sztyfty, dokleja się do nich koralik bez otworu.

 • Zawieszki

  Zawieszki wykonane są z różnych materiałów takich jak metal, akryl, drewno a nawet szkło. Zawieszki doczepiamy do bransoletki, łańcuszka za pomocą ogniwa lub karabińczyka. Zawieszka jest wyjątkową ozdobą często służą do wyrażenia swoich poglądów, upodobań.

 • Szpilki

  Są to jedne z podstawowych elementów do wyrobu kolczyków. Mają rożną długość i są zakończone główką. Szpilki haczyki zakończone są oczkiem . Na szpilki możemy nawlec wiele koralików i wykonać wyjątkowe kolczyki.

 • Ogniwa

  Ogniwa montażowe służą do mocowania różnych elementów ozdobnych, zawieszek, koralików do bigli, bazy bransoletki lub łańcuszka

 • Kuleczki, zaciski

  Kuleczki dystansowe często są używane jako element ozdobny, używa się ich również jako przekładki lub jako zakończenie kolczyka - umieszczając na końcu szpilki. Zaciski służą do prac przy wykonywaniu biżuterii na lince jubilerskiej.

 • Zakończenia, łapaczki

  Zakończenia są niezbędne przy wykonaniu bransoletki lub naszyjnika ze sznurka lub rzemienia. dzięki nim możemy połączyć na przykład sznurek  z karabińczykiem. Tę samą rolę spełniają łapaczki przy lince jubilerskiej.

 • Zapięcia, karabińczyki

  Najpopularniejszym a zarazem najprostszym zapięciem używanym do tworzenia biżuterii jest karabińczyk. Coraz modniejsze stają się zapięcia typu "toggle" nazywane potocznie "kółko i patyk".

 • Łączniki

  Łączniki najczęściej stosowane są przy wyrobie bransoletek. Łączą sznurek lub rzemień jednocześnie będąc ważnym elementem ozdobnym. Szczególnie dużo wdzięku mają modne ostatnio metalowe łączniki wysadzane cyrkoniami. Łączniki stosuje się też choć w mniejszym zakresie przy wyrobie kolczyków. 

 • Nakładki, Przekładki

  Nakładki oprócz funkcji ozdobnej służą jako element do zakończenia kolczyka na szpilce lub lince jubilerskiej, przytrzymują koralik. Rozmiar nakładki musi być dopasowany do średnicy koralika.

  Przekładki to elementy ozdobne umieszczane pomiędzy koralikami. Czasami pełnią też funkcje praktyczne na przykład posiadają z boku dodatkowy otwór do przewlekania do którego możemy doczepić zawieszkę. 

 • Baza kolczyka, baza...

  Baza kolczyka to gotowy element który stanowi podstawę wykonania kolczyka. Do bazy doczepiamy według swego uznania koraliki, zawieszki, elementy ozdobne. W ten sposób powstaje piękny kolczyk.

 • Łańcuszki

  Łańcuszki najczęściej służą do wyrobu ozdób na szyję, naszyjników. Popularne są również bransoletki na bazie łańcuszka.

 • Baza bransoletki

  Baza bransoletki to gotowy element służący jako podstaw do wykonania bransoletki. Najpopularniejsze są bazy do bransoletek modułowych, wykonane z rzemienia plecionego lub metalu. Na taką bazę nawlekamy koraliki modułowe i bransoletka jest gotowa. Popularne są również bazy z łańcucha do których doczepia się zawieszki.

 • Elementy ozdobne

  Elementy ozdobne dodają blasku każdemu rodzajowi biżuterii. Modne są elementy ażurowe - kule bądź rożki do których wkłada się koralik. Koraliki możemy również włożyć do klatek na koraliki czyli kul-sprężynek daje to ładny efekt.

na stronę
Pokazuje 1 - 16 z 130 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 130 elementów